2021’e Başlangıç

2021’e Başlangıç

Hayatlarımızın yepyeni bir dönemine başladık geçtiğimiz hafta. Zor, yorucu, yoğun ama bir o kadar da farklı ve güzel geçen bir yılın (en azından benim için) Z raporunu aldık hepimiz. Bir dönem evlerimize kapandık, eğitimden eğitime, hobiden hobiye koştuk ve bir dönemse kendimizi nefes alabilmek için bile olsa dışarıya atabilmenin keyfini çıkardık.

Rüzgarı unutmaya başlayan hafızam yeniden karşılaşınca çocukluktan gelen bir dosta sarılırcasına sarıldı ona. Kendini dışarıya atma deneyimini bisikletiyle yaşayanlardanım ben. Yaklaşık 2 senedir bisiklet kullanıyorum, ara ara çıkar rüzgarın tadını çıkarırdım ama bu yaz aldığım tadı hiç almamıştım.

Çok uzun yıllardır blogum var ama hiç belirli bir temada kullanmamıştım, taa ki #EvdeKal yazı dizime kadar. Çok video izleyen, çok makale okuyan biriydim hep ama bunları paylaştığım bir dönemi yaşamak bana çok keyif verdi. Paylaştığım yazıların insanların hoşuna gitmesi ve bu vasıtayla yeni insanlarla tanışmamsa paha biçilemez bir şeydi.

Üniversiteye gittiğimde ayrıldığım aile evime 8 yıl sonra geri döndüm, kardeşlerimle ve annemle uzun yıllardır geçirmediğim kadar vakit geçirdim, inanın bana bu bile başlı başına benim 2020’yi sevmeme sebep oldu.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan n11’de çok güzel zamanlar geçirdim, hem işim hem de kişisel gelişimim adına önemli aşamalar kat ettim ve çok güzel insanlarla tanıştım/çalıştım. Çok büyük sorumlulukların altından çok güzel mentorlükler alarak kalkmaya çalıştım ve anlatılmaz yaşanır bir dönemi iyisiyle kötüsüyle atlattım.

En büyük hayallerimden biri olan karavan sadece hayal olmaktan çıkarıp mantıklı bir hedef olma yönünde planlamaya, üzerine düşünmeye başladım ve kendime bu hayal için realist ve hayalperest planlar yaptım ki kişisel gelişimim anlamında 2020’nin bana kazandırdığı en önemli şey bu oldu.

Yılın son ayında n11’den ayrılma kararı aldım ve bu süreçte herkesten aldığım pozitif feedbackler beni belki de olabilecek en mutlu halime getirdi. Çünkü kariyerime başlarken hayalim x bir şirkette c-level olmak değil insan kazanmaktı ve bana güvenen, yaptığım işe saygı duyan insanları görmek hiç olmadığım kadar kendime güvenmemi ve hayal ettiğim şeye ulaştığımı, böyle devam etmem gerektiğini anlamamı sağladı.

2021’de yoluma bir startup’ta devam edeceğim. Bahsetmiştim ya, bir karavan hayalim var ve felsefesi yolda olmak olan bir şirket olan Yolcu360’ın hayalimle özdeşleşeceğine inanıyorum ve umarım da öyle olur.

2021’de daha sık yazı yazmayı, daha çok okumayı ve kendimi daha çok geliştirmeyi çok istiyorum. İnanıyorum ki 2021 hepimizin yılı olacak.

Sevgiyle kalın.