#EvdeKal – 260. Gün

#EvdeKal – 260. Gün

Yaklaşık bir senedir oldu hayatımıza nereden geldiği ya da hangi şartlarda düzeleceği belli olmayan o virüs gireli. Ülkemize resmi olarak gelmesinin üstünden aylar geçti ve benim evden çalıştığım 260. günüm bugün. Bugünden herkese merhabalar.

Uzunca zamandır ara verdiğim bir seriydi #EvdeKal serisi. Benim ara verdiğim dönemde yasaklar kalktı, hepimiz rehavete kapıldık ve bazı şeyleri hayatımızda hiç bu virüs yokmuşçasına yaşamaya devam ettik.

Dün hayatımıza ciddi yasaklar yeniden girmeye başladı. Bu yasakların yeterli olmadığını düşünenler de haklı bundan fazla yapılacak yasağın ekonomide kalıcı hasar bırakacağını düşünenler de. Hassas dönemlerden geçiyoruz ve bu dönemi en sakin şekilde atlatmak, stresten uzak kalıp zihinlerimizi meşgul etmek hepimize fazlasıyla iyi gelecek.

Bu yazı dizisinden uzak kaldığım dönemde hayatımda bir takım büyük değişiklikler meydana geldi. Özellikle son üç ayda daha fazla sorumluluk almak, daha büyük bir planın içinde yer almak mecburiyetinde kaldım. Mecburiyet dedim ama doğru kelime mi emin değilim. Çok yoğun olmasına karşın tatmin eden bir süreçti. Umarım bu yazı dizisinden uzak kaldığımız süreçte sizlerin hayatlarında her şey düzgün ilerlemiştir ve ilerliyordur.

Yasaklar geri gelmeye başladığına göre kaldığımız yerden devam edelim mi?

Günün Videoları

Bugün paylaşmak istediğim videoları seçerken ilk başta zorlandım, uzunca bir süredir paylaşmadığım için elimdeki liste uzayıp gitmiş. Ben de en azından benim için anlamlı olanlarla başlamak istedim.

Geçtiğimiz son birkaç ay hem ekonomi, hem sağlık hem de ülkedeki yoğun gündem beni gündemden uzaklaştırdı. Bilmiyorum sizlerde durum nasıl? Bugün sizinle paylaşacağım ilk video tatlı sert eleştirileriyle sevdiğim Kurcala‘nın bu konudaki eski bir videosu.

Bugünün ikinci videosunda ise çok başarılı bir ajanda, not defteri ya da her ne demek isterseniz onu diyebileceğiniz bir uygulama olan Notion‘ı paylaşmak istiyorum. İlk kullanmaya başladığımda çok karmaşık gelse de zamanla inanılmaz pratik hale gelen bu uygulama sayesinde hayatınızda düzeni sağlayabilirsiniz. Sen ne kadar sağladın derseniz ben henüz kendimi bu konuda eğitme sürecindeyim 🙂

Günün üçüncü videosu 100+ gündür aralıksız vlog paylaşan, severek takip ettiğim birine ait bir video. Kendisiyle ilk karşılaştığımda videolarına ” şu an sevdiği işi yapan birini izliyorsunuz” diye başlıyordu, şimdilerde nişanlısı ile birlikte Sri Lanka’da yaşıyor. Dijital göçebe olarak dünyayı gezip yeni kültürler deneyimliyor olmasının yanı sıra 100 günden fazladır her gün hayatını belgeselleştirişini seyrettiğim için de gönül rahatlığıyla sizinle paylaşıyorum.

Günün dördüncü videosu yine sevdiği şeyi yapan insanlardan geliyor. Uzunca zamandır takip ettiğim Hello People küçük karavanlarını Atlas’ı satıp yerine büyük alkovenli bir karavan olan Uzay’ı almış ve onu tadilata girişmişlerdi. Araya giren korona süreci ve tadilat süreçlerinin ardından artık gezmeye başladılar.

Günün son videosunda ise TRT 2 ekranlarında başlayan eğitim tadındaki Öğrence programı var. Yazarlık üzerine Yılmaz Erdoğan tarafından hazırlanan bu programını bir şeyler yazmak gibi bir hayali olan herkese öneririm.

Günün Makaleleri

Ne kadar çok paylaşmak istediğim video varmış derken neredeyse hiç makale bulamadığım bir gün oldu bugün. Pek uzaklaşmışım yeni şeyler okumaktan.

İçerik Üretmede Neden İlker Canikligil Gibi Olmalısınız?: https://medium.com/@oznurbitkisi/icerik-uretmede-neden-ilker-canikligil-gibi-olmalisiniz-82672b66cdec

Nasıl Sadeleşebilirim? 7 Adımda Sadeleşin: https://medium.com/t%C3%BCrkiye/nas%C4%B1l-sadele%C5%9Febilirim-7-ad%C4%B1mda-sadele%C5%9Fin-b7037e84501a

Motivasyonumuzu Kaybettiğimizde Devam Etmemizi Kolaylaştıracak Adımlar: https://medium.com/t%C3%BCrkiye/motivasyonumuzu-kaybetti%C4%9Fimizde-devam-etmemizi-kolayla%C5%9Ft%C4%B1racak-ad%C4%B1mlar-bd2b28a11bea