#EvdeKal – 27. Gün

#EvdeKal – 27. Gün

Evden çalışma sürecine başlayalı, eve kapanalı 27 gün olmuş. Bu 27 gün içerisinde bir geriye dönüş, durum değerlendirmesi ve kendimle geçirdiği, kendime ayırdığım vakti arttırıp kendimi biraz daha yakından tanıma fırsatı bulduğum bir dönem oldu. Bu süreç bir süre daha devam edeceğinden ve tünelin sonunu da pek göremediğimden çok sevdiğim bir şeyi yapmaya devam edeyim istedim.

Her gün paylaşmaya çalışacağım #EvdeKal serimde o gün izlenebilecek videolar, okunabilecek makaleler, denenebilecek farklı şeyler, belki bir takım öğretileri yayınlayacak ve elbette sizden de aynı şekilde bazı öneriler gelmesini bekleyeceğim.

Umarım sizlerden de geri dönüşler alabilir ve burada sizlerden de gelen video ve makale önerilerini paylaşabilirim.


Günün Videoları

Bugün günlerden pazar ve bugün elbette Barış Özcan günü. şüphesiz ondan başlamak gerekiyor. Ardından da yine duruşunu beğendiğim ve evdeki vaktini derinlemesine ayrıntılı içeriklerle taçlandıran Serdar Kuzuloğlu‘nun “CoronaVirüs Dosyası” video serisinin ilk videosu geliyor.

Bunların hemen ardından yine pazar günlerimin vazgeçilmezi olan, ortak bir hayali paylaştığım ve bu hayal yolunda koşuşturan “Hello People” geliyor. Onların eski bir videosunu paylaşacağım çünkü düzenli takip etmeyen biri için bu haftanın videosu çok bir anlam ifade etmeyebilir.

4. önerim dizi ve film yorumlarını çok sevdiğim Hasan Yalçın‘ın “Pazar Sohbetleri” serisinin son videosu. Sinema gündeminde neler oluyor, hangi dizilerde durumlar ne, bu hafta ne izlenebilir gibi soruları içten sohbetiyle anlatan Hasan abi bu hafta eşiyle birlikte çok keyifli bir pazar sohbeti hazırlamış. Kendine izleyecek film ya da dizi isteyenlere özellikle öneririm.


Günün Makaleleri

Şu sıralar elbette hepimiz daha çok okuyor, daha çok şey tüketiyoruz. Örneğin benim evden çalışmam bana her mesai günü en az 2 saat kazandırıyor ki bu da haftada 10 saat daha fazla bir vakit yaratabilmem anlamına geliyor. Bu 10 saatin bir kısmını da elbette daha çok okumaya ayırıyorum, çünkü öğrenecek tonla şey var.

Coronafobi: https://medium.com/t%C3%BCrkiye/coronafobi%CC%87-d2928eccba9a

How To Take Full Responsibility For Your Life: https://medium.com/swlh/stop-blaming-the-world-and-hold-yourself-accountable-3a7be4ffdc9

The Solution To Most Of Your Problems Is More Time: https://medium.com/the-post-grad-survival-guide/the-solution-to-most-of-your-problems-is-more-time-5bd9ef305b2c

Kendi Gerçekliğimizi Kırabilmek: https://medium.com/t%C3%BCrkiye/kendi-ger%C3%A7ekli%C4%9Fimizi-k%C4%B1rabilmek-69bc222fe018

Artık “Bilgi, Güç Değil; Güç, Bilgiyi Kullanabilme” Becerisidir: https://medium.com/t%C3%BCrkiye/art%C4%B1k-bilgi-g%C3%BC%C3%A7-de%C4%9Fil-g%C3%BC%C3%A7-bilgiyi-kullanabilme-becerisidir-cac2cfa338be