#EvdeKal – 37. Gün

#EvdeKal – 37. Gün

Hafta ortasından herkese merhabalar, umarım sağlıkla devam ediyoruzdur yaşamlarımıza.

Bugün sizler için yine elimden geldiğince farklı konularda içerikler seçmeye çalıştım. Umarım okuması ve izlemesi keyifli şeyler olur.


Günün Videoları

Günün videolarında ilk konuğumuz uzun zamandır severek takip ettiğim Sinan Canan. Ayrıntılarına girip sürpriz kaçırmak istemem fakat çok keyifli bir içerik olduğunu düşündüğüm için eğer sadece bir şey izleyebilecek vaktini varsa kesinlikle bunu seçmenizi öneririm.

İkinci video şu sıralar pek çok ailenin akşamlarını süsleyen monopoly’den. Daha doğru oynama yöntemleri ile alakalı kısa ama eğlenceli bir video.

Son video ise girişimcilik üzerine çalışan Fırat Demirel‘den karantina dönemi ve sonrasında yazılım ve girişim ekosistemlerinde neler yaşanabileceği ile ilgili güzel bir içerik.


Günün Makaleleri

Günün makalelerini seçtikten sonra bugün hiç Türkçe içerik seçmediğimi fark ettim. Bugünlük bu konuda affınıza sığınıyorum.

Bu süreçten nasıl yararlanabileceğimizle kafayı bozmuş durumdayım şu sıralar. Bu nedenle okuduklarım da genellikle böyle şekilleniyor. Biraz bu konunun da dışına çıkmaya başlamayı planlıyorum ama bugün yine bu konudan devam ediyoruz.

IT’S TIME TO BUILD: https://a16z.com/2020/04/18/its-time-to-build/

Neuroscientists say multitasking literally drains the energy reserves of your brain: https://qz.com/722661/neuroscientists-say-multitasking-literally-drains-the-energy-reserves-of-your-brain/

What If the New Normal Is Better?: https://www.entrepreneur.com/article/349375