#EvdeKal – 38. Gün

#EvdeKal – 38. Gün

Bugün 23 Nisan 2020, yüce meclisin açılışının tam 100. şeref yılı. Bu güzel günden hepinize merhabalar, umarım hepiniz iyi, mutlu ve gururlusunuzdur.

Bugün paylaşacağım videolar ve makale sadece bir konuya odaklansın istedim o da Atatürk. Zira ona ve onun şahsında silah ve fikir arkadaşlarına çok şey borçluyuz.

Yıllar önce siyasi görüşler üzerine konuşurken bir arkadaşım “Ben kendime Atatürkçü diyebilmeyi çok istiyorum ama diyemiyorum çünkü ona layık olamıyorum, o çok ağır bir yük ve çok ciddi bir sorumluluk” demişti. O gün bugündür daha farklı bakıyorum bu konuya. Belki hepimiz baksak ve Atatürk’ü daha iyi anlayıp, daha iyi anlatıp yarınlarımıza odaklansak da siyasi çekişmeleri siyasilere bıraksak daha iyi olacak. Zira ne yazık ki çoğumuz fikirlerini savunmaya çalıştığımız insanı o kadar az tanıyoruz ki.

Bugün bu içeriği geç bir saate bıraktım çünkü gün içerisinde yayınlanacak güzel içerikleri de eklemek istedim. Düne ilave ekleyebildiğim tek bir şey oldu maalesef 🙁

Bu yazıyı gün içerisinde ya da önümüzdeki birkaç gün içinde güncellemek istiyorum. Bu yüzden lütfen gördüğünüz güzel içerikleri benimle paylaşın ve burada güzel bir derleme bırakmış olalım.

Unutmayalım: ‘Bir milletin bireyleri düşünür olmadıkça, kitleler istenilen yöne çekilebilirler.” Mustafa Kemal Atatürk. Lütfen o istenilen yere çekilebilenlerden olmayalım.


Günün Videoları


Günün Makalesi

Cumhuriyet Nedir? İlber Ortaylı çocuklar için anlatıyor!: https://medium.com/@minorpreneurs/cumhuriyet-nedir-i%CC%87lber-ortayl%C4%B1-%C3%A7ocuklar-i%C3%A7in-anlat%C4%B1yor-13b570c9faf8