Extraction (Kurtarıcı)

Extraction (Kurtarıcı)

Extraction (Kurtarıcı)

Filmle ilgili takıldığım ilk nokta elbette ki çevirisi. Daha orijinal isimler bulunabileceğini düşünüyorum açıkçası..

Amerikan aksiyon ve gerilim filmlerinin vazgeçilmez bir konusu olduğu üzere film elbette ki bir CIA ajanını konu alıyor. Leonard Turner adında bir CIA ajanı – ki bu ajanı Bruce Willis canlandırıyor-  Condor adı verilen ve CIA için çok değerli bir donanımı teslim almak üzere görevlendiriliyor.

Büyük bir heyecan ile çıktığı ilk gün gittim. Bruce Willis filmi sonuçta imdb puanının çok da samimi olmayacağını düşünmüştüm. Bruce Willis ne kadar kötü bir filmde oynayabilir ki? Samimi eleştiriler yapmak gerekirse film kötü değildi. 2016 sezonu o kadar hareketli aksiyon filmlerine ev sahipliği yaptı ki bence bu filmin gerekli ilgiyi toplayamamasının temel nedeni bu.

Senaryosu klasik Amerikan aksiyon filmlerinden. CIA ve CIA tarafından yapılan gizli işler, cinayetler falan..

Sahne geçişleri genel olarak başarılı bir filmdi ancak bazı sahnelere daha çok odaklanmaları daha güzel sonuçlar elde etmelerine yardımcı olabilirdi.

Dövüşme sahneleri genel olarak başarılı. Mantık hatası barındıran ve seyir zevkini anlık olarak bozan hataları yok.

Buna rağmen birkaç gün önce ikinci kez Jason Bourne’e gitmiş biri olarak Kurtarıcı’da sıkılmadım desem yalan olur.

Üst üste Ghostbusters gibi, Jason Bourne gibi filmler geldiği için ister istemez bunda da büyük bir beklentiye girmiş olabilirim.

İzlenmeyecek ya da kötü denebilecek bir film değil elbette ancak Apocalypslerin, Jason Bournlerin,Civil Warların 2016’sı için düşük bir film olduğunu tekrar belirtmek isterim.

Biraz da oyuncu seçimleri konusunda yorum yapayım. Kellan Lutz,Gina Carano’ya sempati duyamadım. Sanki bu roller için daha iyi oyuncular kullanılabilirmiş gibi hissettim.

Bruce Willis

giphy (17)

giphy (13)

giphy (15)

giphy (14)

giphy (16)

[imdb id=”tt4382872″]