Farklı Bir Deneyim

Farklı Bir Deneyim

Bu yazı aslında yazmam gereken başka bir yazı varken kaleme alınıyor. Sanırım odak kaydırma gibi bir durumun içerisindeyim. Diğerine odaklanamıyor, aklıma farklı şeyler geliyor ve bu satırları karalıyorum.

Yarın Süleyman Demirel Üniversitesi Endüstri ve Kalite Kulübü tarafından düzenlenen 7. Kariyer Günleri’ne konuşmacı olarak davetliyim. Bir zamanlar görev aldığım, çalıştığım ve sağ tarafta da logosunu gördüğünüz kulübün davetlisi olmak benim için inanılmaz bir onur. Sanırım öncelikle bunu anlatarak başlayacağım.

Peki ya neden davet edildim?

Geçen sene bu dönemlerde hayatıma giren blogum beni yazma konusunda inanılmaz cesaretlendirmişti. Derken daha önceden tanıdığım ve sohbetimin olduğu arkadaşımın bir platform kurduğu, burada çeşitli alanlarda insanların yazacağını gördüm. Kafamda pek çok soru işareti vardı kendimle alakalı. Acaba yapabilir miydim? Acaba yeterli miydim?

Birkaç saat bunları düşündükten sonra en azından durmak yerine harekete geçmeyi ve bir dostum Murat’a mesaj atmaya karar verdim. Sonraki 15 dakika içerisinde yeni kurulan Industryolog Akademi ekibine dahil olmuştum.

İlk başlarda ürkütücü bir ortamdır bizim sohbet ortamımız. Aynı anda 3-4 konunun konuşulduğu, herkesin konuya bir yerden girebildiği ancak yeni gelen birinin de sudan çıkmış balığa döndüğü bir ortam. O sudan çıkmış balık bendim bir zamanlar.

İlerleyen zamanda kapı kapıyı, fırsat fırsatı açtı. Deneyimlediklerimin hatta bazen stajda çektiğim fotokopilerin yardımıyla bir de bakmışım sürekli bir ilerleme içerisindeyim ve sözüne kıymet verilen bir abisi olmuşum ekibin.

Gün geçtikçe ilklere imza attık ekiple. İstedik ki farklı olalım ve bunu içten bir şekilde yapalım. Gelen her öneriyi dikkatle dinledik, hepsine kıymet verdik. Bunlardan biri de sosyal medya partnerlikleridir. Ancak biz istedik ki bu iş sadece reklam yayınlamakla kalmasın, birlikte bir şeyler başarabilen insanları bir araya getirelim ve başarıyı maksimize edelim.

Her zaman istedik ki güzel işler yapan güzel insanları buluşturabilelim. Bugün dönüp arkama baktığımda öyle ya da böyle bu ortamı sağladığımızı, bunun için onlarca insanla konuştuğumuzu ve hepsinden ilham alıp daha da ileriye gitmeye çalıştığımızı görüyorum.

Teknik terimler ağzına yakışan bir insan değilim. Derslerinde başarılı, çalışkan bir öğrenci de olamadım.Hayatımda bir şeylerin rast gitmesinin sebebinin de doğru zamanda yaptığım yanlış hamleler sebebiyle olduğunu düşünüyorum.

Doğru zamanda yapılan doğru işler bize hayatın kapılarını sonuna kadar açabiliyor ancak doğru zamanda yaptığımız yanlışlar hayatımıza köklü bir değişimi getiriyor. Çünkü bizler en  çok yanlışlarımızdan ders çıkarıyoruz. Canımız yanmadan akıllanmıyor, öğrenemiyoruz.

Velhasıl kelam katılacağım konuşmaya geçen sene bu zamanlarda, daha toy olarak katıldığım Industryolog Akademi’nin Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla katılıyorum. Kim derdi ki bir gece ansızın attığım ekibinize katılmak istiyorum mesajı beni buralara getirecek?

Yarın ne konuşacağıma gelince işte onu hala bilmiyorum. Dün bir yazı hazırlamış, telefonuma kaydetmiştim ancak teknolojinin ve dikkatsizliğimin azizliğine uğrayan yazıyı sonsuzluğa uğurladım. Umarım ki sahne de konuşmacı kariyerimi daha başlamadan sonsuzluğa uğurlamaz.

Uğurlar Olsun.