Harry Potter Aşıklarının Sevebileceği 5 Kitap

Harry Potter Aşıklarının Sevebileceği 5 Kitap

Harry Potter Aşıklarının Sevebileceği 5 Kitap

harry potter

 

Belki hiçbir zaman bir Harry Potter olmayacak hiçbir kitap.. Denemeden bilemeyeceğimiz için biraz da yenileri denemek lazım.

1.Büyücüler,Lev Grossman

Lev Grossman BüyücülerYasak bilgilerin gizli dünyasında gücün bedeli ağırdır…

Zekâsıyla yaşıtlarının arasından sıyrılan Quentin Coldwater, günlük hayatın monotonluğundan, Fillory adlı büyülü bir dünyada geçen fantastik kitapları okuyarak kaçmakta ama herkes gibi o da büyünün gerçek olmadığını düşünmektedir. Ta ki kendini New York’un kuzeyindeki çok gizli ve seçkin bir büyücülük okulunda bulana kadar. Burada dostluğu ve aşkı öğrenip hayal bile edemeyeceği doğaüstü bir güce erişen Quentin, günün birinde arkadaşlarıyla yaptığı inanılmaz bir keşifle eşsiz olduğu kadar tehlikeli ve karanlık bir yolculuğa çıkacaktır.

Büyücüler’de, kaprisleri, arzuları ve değişken duygularıyla gerçek dünyada yaşayan insanların büyü yapabildiği bir kurgu oluşturularak, iyi ile kötünün siyah ve beyaz gibi keskin çizgilerle ayrılmadığı, sevmenin cesaret gerektirdiği, güç için korkunç bedellerin ödendiği, özgün bir diyar yaratılıyor.

 

 

2.Açlık Oyunları,Suzanne Collins

Suzanne Collins,Açlık OyunlarıUyandığımda yatağımın diğer tarafı buz gibiydi. Par­maklarımı uzatıp, Prim’in sıcaklığını arıyorum ama tek bul­duğum, yatağın sert kumaşı oluyor. Kötü bir rüya görüp, annemizin yanına tırmanmış olmalı. Tabii ki öyle yapmış. Bu gün, toplama günü.
Dirseğimin üstünde doğruluyorum. Odada onları görme­me yetecek kadar ışık var. Küçük kardeşim Prim, yan yatmış, bacaklarını karnına çekmiş ve sırtını anneme dayamış. Ya­naklarını birbirlerine yaslamışlar. Annem uykusunda, oldu­ğundan daha genç görünüyor. Evet, yıpranmış bir görüntüsü var ama en azından üzerine basılıp geçilmiş gibi durmuyor. Prim’in yüzü, bir yağmur damlası kadar taze, adını aldığı çu-ha çiçeği kadar hoş. Bir zamanlar annem de çok güzelmiş. Ya da en azından, öyle söylüyorlar.Prim’in dizlerinin üstüne, dünyanın en çirkin kedisi tü­nemiş, ona bekçilik ediyor. Ezik bir burnu var; kulaklarından birinin yansı yok. Gözleri çürümeye yüz tutmuş balkabağı renginde. Prim, çamuru andıran san tüylerinin o parlak çi­çeğe benzediğinde ısrar ederek, kediye Düğün Çiçeği adını vermişti….

 

 

3.Percy Jackson ve Olimposlular Üçlemesi,Rick Riordan

percy-jackson-ve-olimposlular-melez-dosyalari-kitabi-rick-riordanSevgili Genç Melez

Melez Kampı başkatibi Rick Riordan’ın hazırladığı bu kılavuz kitap sana rehberlik etmenin yanı sıra Percy Jackson’ın daha önce yayınlanmamış üç yeni macerası, kamptan en sevdiğin karakterlerle eğlenceli söyleşiler ve daha pek çok şey içeriyor.

Beş kitaplık Percy Jackson ve Olimposlular serisinin dışında yer alan bu kitaptaki öyküler, Labirent Savaşı ile Son Olimposlu kitapları arasındaki zaman diliminde geçiyor. Genç yarı tanrılar Kronos’la savaşmadan önce neler yaşadılar, birbileri hakkında neler söylediler; hepsini öğrenceksin.

Percy Jackson’ın dünyasındaki her şeye hakim olmak ve otoriteni konuşturmak istiyorsan bu kitabı kaçırmamalısın. Melez Dosyaları, sevilen karakterlerin resimli kimlik bilgileri ve Olimpos tanrılarının güç çizelgesi ile birlikte genç bir yarı tanrı için tehlikelerle dolu bu dünyada hayatta kalmanın ipuçlarını veriyor.

Sevebileceğiniz Yazı:Ölmeden Önce Okunması Gereken Fantastik Seriler

4.Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları,Ransom Riggs

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, Ransom Riggs

Gizemli bir ada. Terk edilmiş bir yetimhane. Fazlasiyla tuhaf fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon.
Tüm bunlar kurgu ile fotoğrafçılığı nefes kesici bir şekilde bir araya getiren ve unutulmaz bir okuma deneyimi sunan Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları romanında keşfedilmeyi bekliyor. Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesi’nin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine’in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır. New York Times bestseller listesinden 108 haftadır inmeyen, aklınızdan çıkmayacak eski fotoğraflar eşliğinde okuyacağınız Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları, gölgelerde geçen bir macera arayan her yaştan okuyucuyu içine çekecek eşsiz bir roman

 

 

 

5.Simyacı Serisi,Michael Scott

simyaci-1-kitap-kitabi-michael-scott-Dünyayı yok edebilecek sırrı saklıyor olsan ne yapardın?

İkiz kardeşler Josh ve Sophie bu yaz tatilini çalışarak geçirmeye karar vermişlerdi. Araba almak için para biriktirmek istiyorlardı. O gün yine işyerlerinde sıradan bir gün gibi başlamıştı. Fakat tüm dünyaları değişmek üzereydi.

İkizlere katılın ve…
– Büyü ve kehanetlerle dolu bir dünyayı keşfedin
– Ölümsüz varlıklar ve tehlikeli yaratıklarla savaşın – Başka alemlere ve uzak ülkelere seyahat edin.

Bazen efsaneler gerçektir!..

 

 

 

kitap-okumanın-önemi