Jason Bourne

Jason Bourne

Seyircisiyle bu hafta buluşan ve ilk gününde izleme fırsatı bulduğum Jason Bourne aksiyon kategorisinde başarılı bir yapım olmuş. Film ilk anından son anına kadar süregelen bir aksiyon serisinde devam ediyor. Tahminim vizyondan kalkmadan bir kez daha izleyebileceğim yönünde.

Bourne-970-80

Filmin bir serinin devam filmi olduğunu bu yazıyı hazırlarken öğrendim. Benim filme gidiş amacım başrol oyuncusunun oyunculuğunu beğenmem sebebiyle oldu. Bence Matt Damon bu sene Oscar’ı kazanmalıydı. The Martian da yeterince güzel ve kaliteli bir yapımdı.

giphy

Filmin güzel kısmı filmin bir seri filmi olduğunu anlamamış olmam. Yani serinin diğer filmlerini bilmeden de muhteşem bir seyir zevki yaşamanız muhtemel. Benim tahminim bunun serinin ilk filmi olacağı ve bundan sonra iki film çıkacağı, biri geçmişi biri de geleceği anlatacağı yönündeydi. Gelecekle ilgili soru işaretleri mevcut çünkü.

images

Amerikan filmlerinin vazgeçilmez konularından CIA her zamanki gibi bir takip cinayetlerle uğraşıyor ve gizli planlarla meşgul. Hayatını sokak dövüşlerine katılarak sürdüren Jason Bourne, gizemli geçmişini merak ediyor ve izlerini sürmeye karar veriyor. Ancak, izlemeye karar verdiği bu yolda, düşmanları onu bekliyor olacak. Babasının ölümü ile ilgili gerçekleri öğrenmesinden korkan ve bunu engelllemek için her şeyi yapmaya kararlı olan bu kişilerle hesaplaşmak zorunda kalacak.

giphy (1)

2 saat boyunca hop oturup hop kalktığınız güzel bir film olacağına inancım tam. Ben serinin diğer filmlerini izleyip tekrardan sinemada izlemeyi planlıyorum. Matt Damon yine güzel bir film yapmış.

[imdb id=”tt4196776″]