Karavanla Hayalleri Peşinde > Yeşim İle Özkan

Karavanla Hayalleri Peşinde > Yeşim İle Özkan

Gezmek, gezmeyi sevmek ya da gezmeyi bir yaşam biçimi haline getirmek. İşte bu yazımda karavanla gezmeyi yaşam biçimi haline getirmeye çalışan bir çiftten bahsedeceğim. Umarım sizler de onların hikayesini seversiniz.

Birkaç hafta önce, yine içime karavan merakı düşmüş ve youtube’da geziniyorken rastladım kendilerine. Kim onlar diyecek olursanız “Yeşim ve Özkan” çiftinden bahsediyorum. Gezmeyi seven ve keşfetme heyecanıyla büyük bir maceraya atılmış bir çift.

Türkiye’de bir çok yeri gezdikten ve kamplar yaptıktan sonra bu kamp hikayelerine bir karavan dahil etmek istemişler, belki de hikayeden ziyade hayatlarına. Karavanla yaşamı en rahat anlayabileceklerini düşündükleri için de balayını Amerika’da bir karavanla geçirmeyi planlamışlar.

Bu arada balayı demişken hepimizin aklında canlanan o 5-6 günlük olanlarda falan değil. Onlar aylardır Amerikadalar ve bir süre daha orada kalacaklar. Bu arada da Amerika kıtasını geziyorlar ve gezmeye devam edecekler.

http://Gezigezive.com

Videoları karışık karışık izlerken bir anda en baştan başlama ve ilk bölümden itibaren onların hikayesini takip etmeyi kafama koydum. Ufak ufak izleye izleye bugün son bölüme geldim ve bu yazıyı da hemen onun ardından yazıyorum.

Hikayelerini youtube kanallarında Gezigezive kanalında paylaşan çift her hafta düzenli olarak videolar yüklüyor ve sürekli de geziyorlar, belki de genellikle geziyorlar desem en doğrusu olacak.

Yeşim ile Özkan’ın çıktıkları bu yolu kaydettikleri, paylaştıkları videoları izlemeye başladığımda nasıl bir zenginsiniz siz demiştim. Karavan, balayı, macera dolu amerika falan.. Dışarıdan inanılmaz derecede farklı gözüküyor ama ilk bölümden itibaren izlemeye başladıktan sonra hikayelerini benimsedim. Samimiyetleri ve verdikleri çaba sizi de onlarla birlikte sürüklemeye başlıyor.

Https://gezigezive.com

Elbette bir birikimle gidip bir karavan aldılar ve karavana da Düldül ismini taktılar ama orada hayatlarını devam ettirmek için para kazanmak durumundalar. Bazı işler yapıyorlar ve ufak tefek paralar kazandıkça serüvenleri de devam ediyor.

Git gide video kurgusu ve montajı konusunda kendilerini geliştiriyorlar ve çok eğlenceli bir hal alıyorlar. Yeşim mahallenin aklı başında ablası, Özkan ise mahallenin zıpır delikanlısı modundalar ve birbirlerini o kadar iyi tamamlıyorlar ki sanırım biri eksik olsa kanalın da içeriğin de tadı olmaz.

Bu kadar anlatmışken aşağıya ilk bölümü de bırakıyorum. Abone olun, beğenin, yorum yapın, ne bileyim yapın işte bir şeyler. Hayalleri için ve hayallerini devam ettirebilmek için çalışan ve çabalayan insanlar her daim desteği hak ediyorlar bence.

Birgün hepimizin hayallerini gerçekleştirebilmesi dileğiyle..