Kitap Reyiz’de Metamorfoz

Kitap Reyiz’de Metamorfoz

Bir süre önce severek ve eğlenerek kitap okurken birkaç aydır durağanlaşan hayatım sebebiyle kitap okumak gibi düzenlilik gerektiren bir faaliyetten de uzaklaştım. Bu süreçte düzenli olarak yapılması gereken her türlü eylemden uzak durmam sebebiyle de bu kadar zaman boşa geçti.

Kitap okuma ritüellerime geri dönebilmeyi çok isterken bunu gerçekleştirmek için yeterli çabayı göstermedim. Dolayısıyla kitap okumadığım için de Kitap Reyiz’de paylaşacak bir şey olmadı. Bugün elime bir kitap almış birazcık karıştırırken fark ettiğim bu düzensizliği aşma yolunu da sizlerle paylaşmak istedim.

Süreç planlamam şu şekilde olacak. Zaten blogun sağ tarafından her daim bir kitap kapağı bulunur ve öneri bir kitabı orada sergilerdim. Bundan sonraki süreçte bir kitap hakkında iki yazı paylaşacağım. Biri okumaya başladığım zaman paylaşacağım yazı, diğeri ise bitirdiğim zamanki. İlki kitabın arka kapağı ve internette gördüğüm yorumlarıyla ilgili ikincisi ise kendi yorumlarım ile ilgili olacak.

Umudum hem kendime tekrardan kitap okuma alışkanlığı kazandırmak hem de sizlerle kitaplar hakkında daha çok iletişimde bulunabilmek.

Ayrıca bu yeni süreçte paylaşımlar hem yorumlar, incelemeler hem de haberler olacak. Biraz daha üzerinde çalışılmış bir düzen olacak. Şimdiden bana başarılar ve size de keyifli okumalar..

84dfb7a5995a448b966e3faa5091bde1