Neler Oluyor Hayatta?

Neler Oluyor Hayatta?

Yine uzunca bir süre blogumdan ayrı kaldığım bir dönemdeyiz ve yeniden hatırlayıp döndüm buralara. Dönmüşken de hem bu süreçte neler oldu, nerelerdeydim anlatayım dedim hem de blogumun teknolojik altyapısını biraz güçlendireyim istedim.

Siteyi ziyaret ettiğinizde artık sizden bildirimler için izin isteyecek. İzin verirseniz ben yazı paylaştıkça size bununla ilgili bildirim gelecek. Bir şans verin derim.(Windows ve Android cihazlar için)

Bir diğer yenilik artık e-posta bültenleri için e-posta adresleri toplamaya başladım. Hemen sağ tarafta görebilir ve bültenlere abone olabilirsiniz. Umarım zamanla güzel şeyler gönderdiğim bir proje yapma isteğindeyim.


Gelelim neden ayrı kaldığıma. Bildiğiniz gibi ev dikeyinin online tarafında sektörün lideri Evidea.com’da çalışıyordum. Hayli fazla sorumluluğum ve bir o kadar da eğlenceli bir iş hayatım vardı. Zamanla bu fazla sorumluluğun altından kalkamamaya ve kendimi geliştirememeye başladığımı hissettim. Şartlar böyleyken gitmek mi kalmak mı diye sorduğumda verilmesi gereken doğru kararın gitmek olduğunu düşünerek yeni bir iş arayışına girdim.

Belki biraz da şansın yardımıyla yaklaşık 2 hafta içerisinde 1V1Y.com’dan iş teklifi aldım. Masaya oturup değerlendirdiğimde ve fikirlerine kıymet verdiğim insanlarla yaptığım istişarelerle gitmenin daha mantıklı olacağına karar verdim ve ondan sonraki bir buçuk hafta içinde de yeni iş yerimde hazır ve nazır biçimde işe başladım.

Hem ilk işim olması hem de bana verilen sorumluluk ve güvenin fazla olması sebebiyle Evidea’dan kopmam pek de kolay olmadı. Buna rağmen 1V1Y’nin yapısı, çalışma sistemi, analitik yönü tam da aradığım bir geçiş olduğu için buraya kolaylıkla alıştım. Her ne kadar çok sessiz olduğumu düşünseler de belki de gerçek beni görme fırsatları olmadı 🙂

Bu tarafta yoğun çalışma hayatı devam ederken ve henüz başlayalı bir ay olmuşken ne yazık ki firmanın ortakları tarafından tasfiye kararı alındı ve bir aylık işimden de ne yazık ki kopmuş oldum. Tabi diğer bir yandan da diğer işimden de.

Yaklaşık bir aylık bir sürede farklı bir yer deneyimlemiş ve farklı bir sisteme giriş yapmış oldum. Bir nevi erasmus oldu da diyebiliriz benim için. Ee şu an da iş arama sürecinde olduğum için bari biraz blogla ilgileneyim istedim.

Bende hayat böyle. Sizde ne var ne yok?