Otherlife

Otherlife

Bazen zamanın yetmediğini hissediyorum. İzlemek istediğim onca film varken, okumak istediğim onca kitap varken ve bunların dışında kendime ayırmak istediğim onca zaman varken nedense zaman kavramı kafamı karıştırmaya ve sanki hiçbir şeye yetişemiyormuşum gibi hissettirmeye başlıyor. Keşke bu kıymetli zamanları daha da uzatabildiğim bir şey olsaydı diyorum. Kısacası keşke benim de bir Otherlife’m olsaydı.

Mesela daha hızlı okuyabilseydim ve bir günde en az bir kitabı bitirebilseydim ya da 4-5 film izleyebilseydim. Keşke bir dakikaya bir günü sığdırabilseydim.. Sahi 1 dakikada 24 saati deneyimlemek süper olmaz mıydı? Hatta 1 dakikada 365 günü?

Dalış yaparken bitkisel hayata giren kardeşinin bilinç altını değiştirmek, onun bilincinde olayları değiştirip uyanmasını sağlamak ve ona başka bir hayat vermek isteyen karakterimiz de buna giden yolun kimyasal bir deneyimle beynin aldatılması olduğunu fark etmiş olacak ki bu alanda çalışmaya başlar.

Aslında Otherlife’ın olayı çok basittir. Yazılımcılar tarafından en ince ayrıntısına kadar kodlanan bir sanal deneyimi sadece bir göz damlası ile yaşamak. Düşünsenize evinizde uzanırken sadece bir dakikada Alpler’de kayak yaparak geçireceğiniz 24 saat geçiriyorsunuz ya da Everest’in zirvesine tırmanıyorsunuz. Sahi oturduğumuz yerden böyle bir deneyim yaşamak muhteşem değil mi?

Peki Hiç Yan Etkisi Yok Mu?

Gözünüze bir kimyasal damlatıyorsunuz ve sizi bir dakikalığına zihninizin içerisinde bir programa hapsediyor. Sahi zararsız olması mümkün mü?

Bir İlaç Mı Yoksa Sadece Bir Deneyim Mi?

Zihninizin içerisinde farklı bir dünyaya gidiyorsunuz. Bunun uyuşturucudan ne farkı var ki? Sadece deneyim mi yoksa bir çeşit uyuşturucu mu?

Peki Etik Mi?

Nereye Gidiyor?

İşte üzerinde durmak istediğim asıl soru, nereye gidiyor? Düşünsenize Otherlife sayesinde sadece bir dakikada koskocaman 365 günü yaşayabilirsiniz. Onlarca kitap okuyabilir, yüzlerde film izleyebilir, Dünya’yı baştan başa gezebilir, istediğiniz eğitimi alabilir ya da istediğiniz herhangi bir şeyde ustalaşabilirsiniz. Peki sadece 1 dakikada 1 yıllık ağırlaştırılmış hapis cezası çekebilir misiniz? Ya da zihniniz bunu kaldırabilir mi?

otherlife 2017 ile ilgili görsel sonucu

Sizin Otherlife’ınız olsun ister miydiniz?