Sınırsız Sinema Biletli Sinemia

Sınırsız Sinema Biletli Sinemia

Bu yazıyı daha önceden yazmak istiyordum ancak iyice kullanıp tam olarak emin olmak istediğim birkaç nokta vardı. Bunun yanı sıra daha çok tecrübe sahibi olursam daha rahat aktarabilirim diye düşündüm. Birkaç ay önce twitter üzerinde bir reklam olarak karşıma çıktı Sinemia.

Günceleme: Almadan Önce Okuyun https://alperendede.com/sinemia-felaketi

39 liraya sınırsız sinema bileti yazan reklamı görünce ister istemez merak ettim.Elbette ki bu işin reklam kısmıydı ve saklanan bir şeyler vardı. Bunu hissediyordum. Web sitesinde gezinirken o 39 liranın 9 aylık abonelik yapacaklar için olduğunu gördüm.Fiyat 6 aylıklar için, 3 aylıklar için ve 1 aylıklar için 10’ar lira artarak gidiyordu. Aklımdan önce bir ay alıp denesem mi fikri geçse de ya ben bunu alırsam tek gitmek zorunda kalırım sinemaya, kimseyi bulamam yanıma dedim.

Sonraki birkaç günlük süreçte arkadaşlarımın nabızlarını yokladımsa da kimse oralı olmadı. Durum böyle olunca benim işler rafa kalktı. Ama olur da ikna edebilirim birini falan diye davetiye istemeyi de ihmal etmedim.Aradan geçen birkaç haftalık zamanda Sinemia düzenli olarak mail yollayıp adeta beni gaza getiriyordu. Elbette %30 indirim mailini görene kadar gaza gelmedim ama onu gördüğüm an ile üyelik satın aldığım an arasında sanırım 15 dakika kadar bir süre var. Şimdi durup düşündüğümde hala anlam veremediğim bir hızla almışım.

3 iş günü içerisinde kargoya teslim edileceği, kullanım süremin ise elime ulaştıktan sonra başlayacağının söylendiği maille ufak bir sarsıntı yaşadım. Çünkü %30 indirimde olsa bile çok para vermiştim ve kafamda inanılmaz soru işaretleri vardı. Sinemia sözünü tuttu ve daha ilk iş gününde öğlen saatlerine varmadan kargoya verildiğine dair bir mail aldım. Ertesi gün ise elime bir zarf geçti.

Elbette bu süreç içerisinde ben sistemi tam olarak çözmeye çalışıyordum.Sınırsız film falan.. Ayak abicim bunlar, kazıklandım bu sefer ama bakalım bunu kendime nasıl anlatacağım modlarındayken elime ulaşan zarfın içinde bir tane kart vardı.

Öncelikle zarftan bahsetmek istiyorum. Siyah bir zarf ve üzerinde gümüşi renklerde Sinemia yazıyor. İnanılmaz derecede hoşama gittiğini belirtmem lazım.Ardından zarfın içerisinden aynen şöyle bir şey;

ayrıcalıklı

Kartı elime ilk aldığımda çok sempatik gözüktü. Hele bir de “Özel Sinema Kulübü” yazması egomu tatmin etmedi desem yalan olur. Fena halde gaza geldim ve direk kullanıma açtım. Buradan sonrasında kullanım şartlarından ve nasıl kullanıldığından bahsetmek istiyorum.

Öncelikle elbette sınırsız denen şeyin elbette bir sınırı var. Her gün 1 filme girme hakkınız var.Bunun yanı sıra gittiğiniz film eğer 3D ise gözlük parasını da Sinemia ödüyor.Üstelik bugün izlediğiniz filmi beğendiyseniz yarın tekrar aynı filme gidebilirsiniz.O konuda da herhangi bir sınırlama yok.

Sürpriz fırsatlardan bahsediliyor ama bana hiç denk gelmedi. O yüzden o konuda yorum yapamıyorum ama vardır herhalde güzel bir şeyler.

Sistemin çalışma mantığı ise şöyle. Öncelikle telefonunuzdaki Sinemia uygulamasından yer bildirimi yapmanız gerekiyor. Bunun için uygulamada bilet al kısmına geldiğinizde GPS vasıtasıyla en yakın sinemalar gözüküyor. Yanında yeşil ışık olan sinemayı yani 500 metre alan içerisindeki sinemalardan istediğiniz birini seçiyorsunuz.

Ardından gelen ekrandan hangi filmle girmek istediğinizi seçtikten sonra filmin 2D,3D,Imax vb. seçeneklerini de seçtikten sonra onaylıyorsunuz. Sinemadan sinemaya değişen biçimde bir ödeme yöntemi var. Bu konudaki tahminim büyük sinemalarla yapılan anlaşmalar gereği böyle bir sistem olduğu.

Film onayını yaptıktan sonra muhtemel iki seçenek var. Birinci seçenek ödemeyi size verilen sinemia kartı ile yapmanız.Eğer böyle olursa hiçbir açıklama yapmaksızın kredi kartı kullanıyor gibi ödemenizi sinemia kartınız ile yapıyorsunuz. İkinci seçenek ise kod. Onay ekranının ardından ekrana bir kod çıkıyor. Yapmanız gereken gişedeki görevliye kodunuzun olduğunu söylemek ve kodu ona okumak. Kod olayı benim başıma sadece Cinemaximum’da geldi ama herhangi bir sorun çıkmadığına emin olabilirsiniz.

Aynı filmleri defalarca izleyebilen biri olarak açıkçası Sinemia ile çok eğlendiğimi söyleyebilirim. 3 boyutlu filmleri defalarca sinemada izlemek çok eğlenceli oluyor. Hatta bu filme para verilmez demeden her filme girme özgürlüğünüz oluyor. Parasını çıkartıyor mu derseniz benimki çıkartıyor diyebilirim.

Ayrıca Sinemia’nın Girişimcilik Ödülü aldığını da dip not olarak eklemek isterim.

Bir başka Güzel Şeyler yazısında görüşmek üzere 🙂