Source Code

Source Code

Source Code.. Ya da Türkçe haliyle Yaşam Şifresi.. Filmi bir neokur’da paylaşılan bir “kafa yakan filmler” listesinde gördükten sonra listedeki pek çok filmi izlemiş olmam ve gerçekten de hem güzel hem de kafa yakar nitelikte olmaları sebebiyle de Source Code’a bir şans vermek istedim.

 

Source Code_Tren Camı

 

Film bir tren’de başlıyor. Hatta genel olarak da trende geçiyor denebilir. 2 katlı güzel mi güzel bir tren. Filmdeki ana karakterimiz olan Colter Stevens bir anda kendini bir trende buluyor ve daha ne olduğunu anlayamadan aksiyonun içine düşüyor.

 

Ne baktın?

 

Filmin ilk yarısı acabalarla dolu. Peki ya bu sefer ne olacak gibi? Peki ya sonuç değişecek mi gibi?

 

Aynadaki adam

 

Peki ya aynadaki adam da kim? Ne oldu? Neden farklı gözüyor?

 

Boom

 

Derken boom..
Wake Up

 

Ve her şey en baştan başlayacak..

 

Source Code

 

Bir kadınla karşılaşacaksınız ve size birkaç şey söyleyecek. Neredeyim ben dediğinizde ise Source Code’da olduğunuzu öğrenecek ve source code’un ise bir insanın beyin aktivitelerinin ölmeden önceki son 8 dakikasını işlevsel hale getirdiğini, sizinse bir saldırıyı önlemek için böyle bir döngüde dönüp durduğunuzu öğreneceksiniz. Peki ya yetecek mi ?

 

İnternet

 

No

 

Peki ya treni kim bombaladı? Sonunda bulabilecek mi? Geleceği mi değiştirecek yoksa geçmişte mi kaybolacak?

 

Patlama

 

Buz

 

Uppss!! Yine ne oldu şimdi?

 

Tren Kazası

 

Sadece 1 dakika

 

Paylaştığım gifler ve yaptığım yorumlarda trailerın dışına çıkmamaya çalıştım. Çünkü #SPOILER olsun istemedim. Zaten 90 dakikacık bir şey.Eğer siz de beyin yakan filmleri seviyorsanız ki şahsi kanaatim çok eğlenceli oldukları yönünde Source Code’a bugün bir şans verin derim. İyi Seyirler 🙂

 

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=WatVodRARsU[/embedyt]

[imdb id = tt0945513]